شهیدی که شب زفاف را انجام نداد

شهیدی که شب زفاف را انجام نداد

شهیدی که شب زفاف را انجام نداد 

شهیدان نه تنها اسوه دفاع از ارضیت کشور هستند بلکه اسوه جوانمردی نیز هستند.کدام جوان است که ازدواج کند و شب زفاف را با همسرش انجام ندهد؟ حاج فیروز احمدی، رزمنده و دیدبان لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه السلام درباره شهید علی برازنده پی گفت: تصمیم گرفتیم با هماهنگی انجام شده به خانواده شهید برازنده پی سری بزنیم که با استقبال گرم خانواده اش بخصوص مادرش روبرو شدیم.

 

بعد از گفتن مطالبی، وقتی مادر شهید درباره علی صبحت می کرد، از اسم نادر استفاده می کرد. پرسیدم: چرا نادر؟… گفت: اسم واقعی اش نادر است ولی به خاطره اینکه حضرت علی (ع) را خیلی دوست داشت، نام علی را برای خودش انتخاب کرد.
شهیدی که شب زفاف را انجام ندادمادر شهید برازنده پی در ادامه می گفت: علی می خواست متاهل باشد چون در اسلام تاکید فراوانی به ازدواج شده بود. (حتی ما در جبهه خیلی این صبحت ها در میانمان مطرح می شد که آدم مجرد را زمین لعنت می کند. هر کسی ازدواج کرد، دینش کامل می شود.)

 

علی برای ازدواج قبل از عملیات مرخصی گرفته بود تا تشکیل خانواده بدهد ولی این قسمت صبحت مادرش جالب بود که می گفت: علی یک هفته بود که ازدواج کرده بود و خانه مستقلی برایش گرفته بودیم. بعد از شهادت، همسرش گفت که علی در این مدت جدای از من می خوابید و موقع خداحافظی گفت: اگر سالم برگشتم، زندگی را با هم شروع می کنیم.

 

اینطوری بهتر است که اگر شهید شدم، شما برای ازدواج مشکلی نداشته باشید.شهدای ما نمونه هایی بودند که هنوز برای ما هم که آنها را دیده بودیم، کارهایشان قابل باور نیست.

 

 

دختر ۱۵ ماهه و دوجنین داخل شکمش

دختر 15 ماهه و دوجنین داخل شکمش

دختر ۱۵ ماهه و دوجنین داخل شکمش 

برخی اوقات اخباری به گوش می رسد که واقعا تعجب آور است مانند تیتری که در بالا نوشته ایم بیشتر شبیه شایعه است اما حقیقت دارد. گاهی اوقات در دنیای پزشکی عجایب و اتفاقاتی رخ میدهد که اصلا باور پذیر نیست به طور مثال همین اواخر با خبر شدیم که در کشور هندوستان یک دختر بچه ۱۵ ماهه به نام نیشا به وسیله پزشکان تحت عمل جراحی قرار گرفته

 

و از معده او دو جنین تکامل نیافته به اندازه دو توپ تنیس خارج شده است. در ادامه این خبر را با جزئیات بیشتر دنبال کنید.این جنین ها در واقع دو قلوهای همراه نیشا بوده اند که در یک پدیده عجیب که تنها ۲۰۰ مورد از آن تا به حال در دنیا شناسایی شده است به جای رشد در رحم مادر درون یکی از جنین ها بزرگ می شوند.

 

به دلیل نقص ژنتیکی شدید تکامل آنها تا ۹ ماهگی کامل نشده و تنها پس از تولد نیشا با استفاده از بند ناف از او تغذیه کرده و بافت سلولی آنها افزایش یافته است.این بیماری به نام foetus in fetu بسیار نادر است و معمولاً در بدن مادری که بارداری چند قلویی را پشت سر گذاشته مشاهده می شود، در این اختلال اجزایی چون پوست، گوشت، مو، استخوان و کلسیم به صورت ناقص در بدن شکل می گیرند.

 

والدین نیشا از بدو تولد متوجه ظاهر غیر عادی معده او شده بودند اما به دلیل فقر قادر به انتقال او به بیمارستان نبودند ، سر انجام وقتی کودک از فرط درد قادر به خوردن و آشامیدن نبود به بیمارستان مراجعه کردند.
پزشکان در ابتدا تصور می کردند که یک توده سرطانی در بدن نیشا در حال رشد است

 

اما پس از اسکن از شکم او دریافتند که دو قلو های انگلی در بدن او تشکیل و در حال استفاده ازخون و منابع غذایی بدن او هستند.پزشکان در یک عمل جراحی ۲ ساعته موفق به خارج کردن دوقلوهای انگلی شده اند که به اعضایی چون پانکراس، کلیه و معده کودک وصل شده بودند.

 

بر اساس آمارها این بیماری تنها ازهر پنج میلیون تولد در یک مورد بروز می کند و می تواند در صورت عدم تشخص باعث مرگ نوزاد شود.