تعداد دستفروش های مترو تهران چند نفر است؟

تعداد دستفروش های مترو تهران چند نفر است؟

تعداد دستفروش های مترو تهران چند نفر است؟ 

با وارد شدن به مترو تهران شاهد عبور پی در پی دستفروش ها هستیم.هرچقدر که شلوغ باشد آن ها در میان مردم راه خود را باز می کنند و کار خود را انجام می دهند. علی عبدالله پور در گفت‌وگویی،‌ درباره وضعیت دستفروشان در مترو، اظهار داشت: هم اکنون در حال جمع‌آوری اطلاعات درباره دستفروشان و شناسایی آنها هستیم.

 

قائم مقام مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه تعداد دستفروشان متروی تهران را اعلام کرد.وی با اشاره به اینکه بسیاری از دستفروشان را به چهره می‌شناسیم، ادامه داد: بین ۴ تا ۶ هزار دستفروش در مترو وجود دارد که حدود ۶۰ درصد آنها مرد و باقی آنها زن هستند.

 

خانم‌ها معمولا اجناس حجیم را به فروش می‌رسانند ولی آقایان اجناسی که حمل و نقل راحت‌تری دارد می‌فروشند از این رو تعداد آنها نمود کمتری دارد.قائم مقام شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تصریح کرد: تعداد جمعیت دستفروشان مترو شناور و سقف آنها ۶ هزار نفر است. معمولا با اجرای طرح جمع آوری دستفروشان یا در ماه‌ پایانی سال تعداد آنها به رقم مذکور می‌رسد.

 

وی همچنین گفت: آمار دقیقی از کودکان دستفروش مترو ندارم اما اکثر آنها زیر ۱۲ سال سن دارند.

 

 

دختران انگلیسی خواهان پیوستن به داعش هستند

دختران انگلیسی خواهان پیوستن به داعش هستند

دختران انگلیسی خواهان پیوستن به داعش هستند 

صدها دختر انگلیسی خواهان پیوستن به گروه تروریستی داعش هستند.هنوز معلوم نیست چرا این دختران تصمیم به چنین کاری گرفته اند. بررسی کارشناسان ضدتروریسم نشان می‌دهد با وجود انتشار خبر کشته شدن یک دختر دبیرستانی انگلیسی در سوریه، هنوز صدها دختر جوان و نوجوان انگلیسی خواهان پیوستن به داعش هستند.

 

به گفته این کارشناسان، تمایل دختران انگلیسی به حضور در کنار تروریست‌های داعش گویای آن است که استراتژی دولت انگلیس برای مقابله با این پدیده از اثربخشی لازم برخوردار نبوده است.گاردین به نقل از کارشناسان ضدتروریسم از تمایل دختران انگلیسی برای سفر به سوریه خبر داد.

 

به گزارش گاردین،کارشناسان انگلیسی ضدتروریسم می‌گویند با وجود اینکه خبر کشته شدن یک دختر انگلیسی در حمله هوایی به شهر رقه بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های انگلیس داشت، هنوز تعداد قابل توجهی از دختران انگلیسی از مسافرت به سوریه و پیوستن به داعش منصرف نشده‌اند.

 

خدیجه سلطانه – دختر ۱۷ ساله انگلیسی – در فوریه ۲۰۱۵ در تعطیلی میان‌ترم سال تحصیلی گذشته به همراه دو نفر از دوستان خود به سوریه سفر کرد و در بمباران هوایی جنگنده‌های روسی کشته شد.به گفته کارشناسان، بیشتر این دخترهای نوجوان از زندگی در انگلیس سرخورده شده‌اند و به همین دلیل ترجیح می‌دهند تحت “خلافت” داعش زندگی کنند

 

و چنانچه همین امروز شرایط سفر برای آنها فراهم شود، به همراه صدها مرد انگلیسی راهی مناطق تحت سلطه داعش خواهند شد.به اعتقاد این کارشناسان، تنها مسئله‌ای که تا این لحظه آنها را از سفر بازداشته است، نگرانی آنها از احتمال دستگیر شدن است و اگر اطمینان داشته باشند که در این راه خطری متوجه آنها نیست، لحظه‌ای برای پیوستن به داعش درنگ نخواهند کرد.

 

به گفته سرویس‌های امنیتی انگلیس، با وجود دشواری‌هایی که در زمینه خروج از کشور وجود دارد تاکنون حدود ۸۵۰ انگلیسی برای پیوستن به داعش به سوریه سفر کرده‌اند. به همین دلیل، یکی از نگرانی‌های اصلی دولت انگلیس در حال حاضر، مسافرت جوانان انگلیسی به سوریه است و همچنین کودکانی که بر اثر ازدواج یا روابط نامشروع آنها با تروریست‌های داعش در آنجا به دنیا خواهند آمد.