خودرو بی ام و نجات دهنده انسان ها از داعش

خودرو بی ام و نجات دهنده انسان ها از داعش

خودرو بی ام و نجات دهنده انسان ها از داعش 

خودرو ضد گلوله بی ام و که در تصویر مشاهده می کنید تا کنون توانسته جان عده بسیاری را از چنگال داعش نجات دهد. شاید بهترین خودرو برای فرار از دست داعش نباشد ولی این BMW توانسته جان ده‌ها نفر را در حملات ماه گذشته در عراق نجات دهد.

 

همه چیز از جایی شروع شد که آکو عبدالرحمان مبارز کُرد تصمیم گرفت از خود و خانواده‌اش در برابر تروریست‌های داعش که شهر کرکوک را محاصره کرده بودند دفاع کند. او برای این کار یک BMW سری ۷ که در دهه‌ی ۱۹۹۰ ساخته شده بود را در یک حراجی به قیمت ۱۰ هزار دلار خرید. این خودرو ضد گلوله بود

 

و با آن دیگر هیچ نگرانی عبدالرحمان و دوستانش را تهدید نمی‌کرد. این BMW در روز ۳۰ مهر زمانی که مجموعه‌ای از حمله‌ها توسط داعش اجرا می‌شد توانست جان بسیاری را نجات دهد. این مبارز با خودروی ضد‌گلوله‌اش به دل دشمن زد و توانست بسیاری از زخمی‌ها را با خود از دل آتش و دود بیرون ببرد.

 

این اقدامات چندین بار تکرار شدند و آکو عبدالرحمان براثر آن جان ۷۰ نفر را نجات داد. ظاهرا BMW عبدالرحمان حدودا ۵۰ گلوله خورده اما توانسته دوام بیاورد و از سرنشینان خود محافظت کند.جالب است که پس از این وقایع مسئولین خواسته‌اند یک BMW جدید به مبارز کرد بدهند اما او خودروی جدید را رد کرده و گفته ماشین خودش را نگه می‌دارد و تعمیر می‌کند.

 

 

اتفاق وحشتناک زنی که زنده دفن شد

اتفاق وحشتناک زنی که زنده دفن شد

اتفاق وحشتناک زنی که زنده دفن شد 

برخی از اتفاقات در دنیا هستند که بسیار هولناک و وحشتناک می باشند و با شنیدن آن ها واقعا ترس ما را فرا می گیرد. این که در ابتدا و انتهای بسیاری از فیلم‌های ترسناک قید می‌شود داستان از یک اتفاق وحشتناک رخ داده در دنیای واقعی الهام گرفته شده، بدون دلیل نیست. واقعیت می‌تواند به اندازه‌ای

 

که یک فرد فکرش را هم نمی‌کند ترسناک باشد و از‌ آن‌ چه که یک کارگردان با تکنیک‌های مختلف جذب مخاطب بر روی صفحه نمایش می‌آورد، بسیار عجیب و غریب‌تر ظاهر شود. در ادامه به ذکر اتفاق‌های وحشتناک دنیا در طول تاریخ خواهیم پرداخت که اگر چه در نگاه اول به نظر می‌رسد تا یک سکانس از یک فیلم وحشتناک باشند،

 

اما کاملا واقعی بوده و زمانی اتفاق افتاده‌اند. توصیه می‌شود اگر فرد خیال پردازی هستید، با احتیاط بیشتری هر داستان مرتبط با یک اتفاق وحشتناک دنیا را دنبال کنید.شاید در نظر اول بردن نام اتفاق وحشتناک برای این حوادث کمی اغراق آمیز باشد، اما قرار گرفتن در این شرایط، بسیار وحشتناک‌تر از دیدن لحظه‌ای یک موجود

 

خوفناک است، چون شخص درگیر داستان هر لحظه انتظار دیدن یک چیز عجیب و غریب را کشیده و یک ترس دائمی را همه جا با خود حمل می‌کند. در نظر داشته باشید که این داستان‌های بلند، حاوی اتفاق‌های وحشتناک دنیا در صد سال اخیر، در چند صفحه تقسیم شده‌ و هر صفحه یک داستان را روایت می‌کند.

 

زنی که زنده زنده دفن شد

به نقل از روزنامه واشینگتن بی (Washington Bee) در چهاردهم جولای سال ۱۸۹۴:

اتفاق وحشتناک زنی که زنده دفن شدالنور مارکهام (Eleanor Markham) زنی بیست و دو ساله بود که از قرار معلوم در روز یکشنبه (زمانی نزدیک به زمان انتشار خبر) از دنیا رفت. در حالی که جسد وی از خانه و محل فوت جا به جا می‌شد، یک ضربه بسیار ضعیف به پوشش قبر توجه‌ها را به سمت خود جلب کرد.

 

بله، جسد مرده النور به آرامی از جا بلند شده و مرگ را پس زد. او برای بهبود وضعیت جسمانی سریعا به خانه منتقل شد. از قرار معلوم النور طی فرآیند انتقال و دفن کاملا آگاه بوده، اما قدرت دادن هرگونه نشان برای خبر کردن دیگران از زنده بودن خود را نداشته است، تا جایی که کار به دفن کامل و ریختن خاک رسیده

 

و این ترس نیرویی برای برخواستن به وی داده است. خبررسانی اندرسون کالیفرنیای جنوبی، چند هفته بعد گزارش واضح‌تری را از این اتفاق، به نقل از النور مارکهام، ارائه کرد:من در تمامی لحظاتی که شما مشغول به فراهم کردن مقدمات دفن من بودید، کاملا هوشیار بودم. ترسی که من را احاطه کرده بود، غیر قابل تشریح است.

 

من نزد خدا برای گرفتن قدرتی برای تحرک دعا کردم و با تلاش بیشتر توانستم ضربه کوچکی به پوشش قبر وارد کنم. در ابتدا این خوف را داشتم که کسی صدای من را نمی‌شنود، اما زمانی که دیدم پوشش قرار گرفته بر روی قبر در حال محو شدن است، فهمیدم که صدای من شنیده شده است (توسط پروردگار و مردم اطراف)

 

النور اولین فردی نبود که بعد از صدور حکم فوتی، به زندگی بازگشته است. چه کسی می‌داند چند نفر بعد از گذاشتن سنگ قبر به زندگی بازگشته و چه دوران هراسناکی را در زیر زمین، با کوفتن به سنگ قبر تجریه کرده‌اند، تا زمانی که مرگ آن‌ها را به راستی فرا گرفته است.

 

 

دختر صورت هیولایی و عمل جراحی زیبایی

دختر صورت هیولایی و عمل جراحی زیبایی

دختر صورت هیولایی و عمل جراحی زیبایی 

دختری که زائده بزرگی روی ناحیه بینی داشت واقعا مانند هیولا شده و باعث ناراحتی خودش و خانواده هم گردیده بود،تحت عمل جراحی قرار گرفت. دختر ۴ ساله فیلیپین با ناهنجاری نادر و عجیب در صورت در استرالیا تحت عمل جراحی قرار گرفت

 

 وقتی آنجل کوچولو در فیلیپین به دنیا آمد مادرش وی را بعد از ۵ روز دید و آن موقع بود که متوجه این بیماری نادر آنجل شد.آنجل که از ابتدای تولد به آنسفالوسل “فتق مغزی” مبتلا بود به سرعت به بیمارستان دیگری منتقل شد .مادر آنجل در این باره می گوید بعد از تولدش دائما گریه می کردم و خودم را در بروز این بیماری مقصر میدانستم.

 

آنجل ،۴ بار تحت عمل جراحی در فیلیپین قرار گرفت اما چون این نابهنجاری در چشم چپ آنجل نیز سرایت کرده بود ، ماجرا تمام نشد .این نابهنجاری در صورت آنجل زندگی را برای وی سخت کرده بود. وجود توده در صورت وی ، او را تبدیل به هیولایی در مقابل هم سن و سالان خود کرده بود.

 

سرانجام با تلاشهای پدر ومادر آنجل و یک بنیاد خیریه کودکان، جراحی صورت این فرشته کوچولو به گروهی از جراحان از نیوزیلند و استرالیا سپرده شده و بعد از یک عمل جراحی موفقیت آمیز ، آنجل کوچولو بدون وجود توده ای در صورت به زندگی عادی خود برگشت.

دختر صورت هیولایی و عمل جراحی زیبایی

دختر صورت هیولایی و عمل جراحی زیبایی

دختر صورت هیولایی و عمل جراحی زیبایی

 

 

چرا به این دختر عروس داعشی می گویند؟

چرا به این دختر عروس داعشی می گویند؟

چرا به این دختر عروس داعشی می گویند؟ 

اعضای گروه داعش دختران بسیاری را از طریق شبکه های اجتماعی اغفال کرده اند که منجر به فرار دختران و پیوستن به داعش شده است. دختر دانشجوی روسی که به خاطر عشق به دام گروه تروریستی داعش افتاده است.

 

واروارا کاراولووا در دادگاه نظامی مسکو گفت: وقتی در سال ۲۰۱۲ دبیرستانی بود با پسری به نام ایرات ساماتوف در شبکه های اجتماعی آشنا شد که در نهایت این عشق به فرار وی از خانه و رفتن به کشور سوریه انجامید.وی افزود که هر دو عضو صفحه شبکه باشگاه فوتبالزسکا بودند،

 

مدتی درباره فوتبال و دیگر مسائل زندگی گفت وگو می کردند تا اینکه ساماتوف موضوعاتی درباره داعش برای کاراولووا نوشت. واروارا اکتبر ۲۰۱۴ مسلمان شد و همزمان، ارتباط عمیق عاطفی اش را با ساماتوف ادامه داد.این دختر زمانی عازم ترکیه شد که دوستش یکباره ارتباط خود را با وی قطع کرد.

 

این اقدام باعث شد تا واروارا از طریق اسکایپ با یک داعشی دیگر در سوریه ارتباط برقرار کند و در نهایت از طریق اسکایپ با او ازدواج کند. این ازدواج در حالی انجام شد که او آن تروریست داعشی را نمی شناخت. به همین دلیل، برای پیدا کردن همسر داعشی خود تلاش کرد از طریق ترکیه به سوریه رود.

 

 به گزارش پارس ناز پس از آن برای عزیمت به سوریه راهی ترکیه شد که نیروهای امنیتی کشور ترکیه ژوئن ۲۰۱۵ وی را همراه با گروهی از اتباع روس که قصد رفتن به مناطق تحت سیطره داعش در سوریه را داشتند، دستگیر کرده و به کشورش بازگرداندند.

 

 

همکاری دانش آموزان ژاپنی در نظافت مدارس

همکاری دانش آموزان ژاپنی در نظافت مدارس

همکاری دانش آموزان ژاپنی در نظافت مدارس 

در تمام مدارس کشور ژاپن کار نظافت کلاس ها را دانش اموزان با همکاری یکدیگر انجام می دهند و این کار می تواند درس بزرگی برای همه باشد. در ژاپن دانش آموزان تا ۱۰ سالگی امتحان ندارند. آن ها تا این زمان یاد می گیرند که چگونه زندگی کنند.  یاد می گیرند از حیوانات مراقبت کنند،

 

به دیگران احترام بگذارند و طبیعت را درک کنند. آن ها در طول این مدت ارزش هایی چون خودکنترلی، مسئولیت و عدالت را می آموزند.

همکاری دانش آموزان ژاپنی در نظافت مدارس

چرا مدرسه های ژاپن سرایدار ندارند؟

در مدارس ژاپن به عنوان بخشی از آموزش به بچه ها یاد می دهند که محیط اطرافشان را تمیز نگه دارند. اگر هر شخصی به نوبه خود مراقب فضایی که در آن با دیگران سهیم است باشد همیشه در محیطی هماهنگ زندگی خواهیم کرد. این ذهنیت به بچه ها احترام و مسئولیت پذیری را می آموزد. بنابراین بچه ها خودشان را جدای از این مسئولیت نمی بینند و در مقوله نظافت به یکدیگر کمک می کنند.

 

دانش آموزان در مدرسه نهار می خورند و بعد از غذا میز را تمیز کرده و زباله را داخل زباله دان می ریزند. بطری های شیر را برای بازیابی جمع آوری می کنند. دانش آموزان حتی در داخل کلاس همراه با معلم نیز نهار می خورند. این کار باعث قوی شدن رابطه بین معلم و دانش آموز می شود.

 

هنگام نهار بچه ها وظیفه دارند از معلم پذیرایی کنند چون هیچ نیروی خدماتی در مدرسه وجود ندارد. بعد از نهار همه جا تمیز و پاکیزه می شود به طوری که فکرش را هم نمی کنید که قبلا در این مکان غذا خورده شده.علاوه بر این در مدارس به بچه ها یاد می دهند که چگونه غذاهای ساده درست کنند. این روش آموزش به بچه ها کمک می کند تا استقلال و مسئولیت و اخلاق کاری را بیاموزند.

 

فواید طولانی مدت این نوع آموزش چیست؟

آموزش نظافت به بچه ها بهترین راه برای ایجاد فرهنگی است که نظافت نیز جزء حقوق محسوب می شود. آن ها یاد می گیرند که از محیط به خوبی حفاظت کنند و با کار گروهی از کمک های یکدیگر بهره ببرند. آن ها در حال تمیز کاری می توانند با دوستانشان هم گفتگویی داشته باشند به همین دلیل این کار برایشان کاری کسل کننده نیست.

 

پشت این آموزش اهداف ارزشمند دیگری هم وجود دارد. بچه ها یاد می گیرند که محیط زیست حفاظت کنند و هرگز این رفتار  و عادت خوب را فراموش نمی کنند. در واقع نظافت ابزاری است برای آموزش یک عادت.

 

به گفته یکی از آموزگاران ژاپنی: مدرسه فقط آموزش کتاب ها نیست، مدرسه آموزش عضو جامعه بودن و مسئولیت پذیری به عنوان یک عضو جامعه می باشد. هدف مدارس عمومی آموزش تمام جنبه های زندگی است نه تنها آموزش کتاب ها. آن ها زندگی کردن را یاد می گیرند. آن ها یاد می گیرند که در آینده کسی به نظافت آن ها نمی پردازد و تنها خودشان باید این کار را انجام دهند.

همکاری دانش آموزان ژاپنی در نظافت مدارس

والدین از این داستان چه چیزی می آموزند؟

بچه ها به آموزش نیاز دارند. آموزش تنها راهی برای پرورش هوش آن ها نیست بلکه راهی برای انسانی مفید بودن است. انسانی که برای طبیعت و محلوقات ارزش قائل است. دوران مدرسه بهترین دوره در زندگی بچه هاست. آن ها در مدرسه مهارت ها، عادت ها و تجربیات را می آموزند.

 

ما به عنوان والدین باید به پیشرفت مدارس در جهت ساخت آینده کودکانمان کمک کنیم. بچه ها نیاز دارند که احترام، مسئولیت و عدالت را بیاموزند. فقط پیشرفت هوش مهم نیست بلکه پیشرفت در انسانیت نیز مهم است. شاید والدین دوست نداشته باشند کار کردن و نظافت کودکانشان را ببینند

 

اما بدون شک دوست دارند که شخصیت کاملی داشته باشند. پس خود عمل نظافت در مدرسه مهم نیست بلکه نتایجی که از آن بدست می آید مهم است.نظر شما چیست؟ آیا به کار بردن چنین روشی در مدارس کشور ما هم مفید خواهد بود؟