حذف اکانت تلگرام

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، شاید شما در شرایطی نیاز داشته باشید که در کمتر از یک دقیقه تمامی ردپاهای خود را در تلگرام حذف کنید اما به صورت پیش فرض گزینه حذف بر روی تلگرام تلفن همراه وجود ندارد.
برای حذف حساب تان در تلگرام، شما باید وارد سایت تلگرام شده و اقدام به حذف حساب خود کنید. برای غیر فعال کردن یا همان حذف حساب تلگرام کافیست مراحل زیر رو انجام دهید:
۱٫ در مرورگر اینترنتی خود لینک زیر را فراخوانی کنید. البته توصیه می کنیم برای این فرایند از یک مرورگر غیر تلفن همراه استفاده کنید.my.telegram.org/deactivate

شماره ای که اکانت تلگرام را با آن فعال کردید را در کادر مورد نظر وارد کنید.

نحوه پاک کردن حساب تلگرام+عکس

شماره همراه تان را به صورت کامل به همراه کد ایران (۰۰۹۸) وارد کنید.

به عنوان مثال: ۰۰۹۸۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷ که به جای ۰۰ می توانید از علامت + استفاده کنید: ۹۸۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷+

۲٫ در گام بعدی برروی Next کلیک کنید.از گوشی یا سایر نسخه های دیگر تلگرام وارد حساب کاربری خود شوید.

یک کد به حساب کاربری شما روی گوشی ارسال خواهد شد، که باید آن را در کادر Password در سایت تلگرام که در آن مشغول فعالیت بودید، وارد کنید.

نحوه پاک کردن حساب تلگرام+عکس

دقت داشته باشید کد به حروف کوچک و بزرگ بودن حساس می باشد.

نحوه پاک کردن حساب تلگرام+عکس

بعد از کلیک روی دکمه Sign in وارد صفحه آخر خواهید شد، در این صفحه دو تا کادر متنی وجود دارد.

نحوه پاک کردن حساب تلگرام+عکس

دلیل حدف حساب تلگرام خود را بنویسید (اهمیتی ندارد فقط یک متن کوتاه وارد کنید) سپس روی Done کلیک کنید.

در مرحله آخر سوال پرسیده می شود، که آیا برای حذف حساب تلگرام خود مطمئن هستید؟

نحوه پاک کردن حساب تلگرام+عکس

که با کلیک کردن برروی “Yes, delete my account” حساب شما برای همیشه حذف خواهد شد، یا به اصطلاح خود تلگرام Deactivate خواهد شد، بعد از کلیک کردن پیام موفقیت صادر خواهد شد که اکانت تلگرام شما با موفقیت از سیستم ما حذف شد.

نحوه پاک کردن حساب تلگرام+عکس
 همچنین پس از حذف اکانت تلگرام در صورتی که یکی از دوستان شما اکانتتان را باز کند دیگر اثری از اسم و عکس پروفایل شما نخواهد بود و نام شما Deleted Account و عکس پروفایلتان بدون عکس نشان داده خواهد شد.
گفتنی است، ممکن است این عمل ده دقیقه به طول بیانجامد.

چند نکته درباره بیماری و درگذشت حسن جوهرچی

چند نکته درباره بیماری و درگذشت حسن جوهرچی

چند نکته درباره بیماری و درگذشت حسن جوهرچی 

حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ایران مدتی بود که با بیماری کبد و به دنبال آن عفونت در بدن مواجه بود که در نهایت منجر به مرگ وی شد. دیروز جامعه هنری کشور ما یک هنرمند خوب را از دست داد: حسن جوهرچی که سال‌ها پیش، با مجموعه در پناه تو، محبوب شده بود و به چهره‌ای مشهور تبدیل شده بود.

 

فوت ایشان در شرایطی که تنها ۴۹ سال داشتند، مایه تأسف و البته شگفتی بود و هر شخص بعد از تأسف ابتدایی کنجکاو می‌شد بداند که در شرایطی که خبر خاصی از بیماری ایشان در رسانه‌ها منتشر نشده بود، ایشان چرا به یک‌باره از میان ما رفتند.

 

در این مورد ایسنا به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام خمینی گزارش داد که علایم ناراحتی کبدی ایشان از یک سال پیش شروع شده بود و ایشان از ۲ ماه قبل به طور جدی‌تر تحت نظر متخصصین گوارش و کبد قرار گرفتند.

 

به گزارش ایرنا و به نقل از دکتر علی جعفریان -رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران- «ایشان دچار نارسایی شدید و پیشرفته کبد بود و باید به سرعت درخواست پیوند را به کمیسیون پیوند دانشگاه می داد تا اقدامات بعدی برای انجام پیوند انجام شود. اما نمی دانم به چه علت وی از مراجعه به کمیسیون پیوند خودداری کرد.»

 

آخرین مراجعه ایشان در تاریخ دوشنبه هفته گذشته با حال عمومی بد به اورژانس مجتمع بوده که پس از احیاء در بخش آی سی یوی اورژانس مجتمع بستری شدند.اقدامات پزشکی لازم در این خصوص برای ایشان توسط متخصصین مرتبط از رشته های مختلف بعمل آمد. در این بستری تظاهرات نارسایی شدید کبد شامل نارسایی کلیه هم زمان (سندروم هپاتورنال حاد) و عفونت ریوی وجود داشت که علیرغم اقدامات درمانی، کنترل نشد و متاسفانه منجر به فوت وی شد.

 

حالا سؤالی که ناگزیز در ذهن ایجاد می‌شود این است که یک هنرمند شناخته شده و تحصیل‌کرده، چرا باید سیر درمان خود را به گفته مسئولان درمانی، آن طور که ضروری بود، جدی نگرفته باشد و خود را در فهرست کاندیدهای پیوند کبد قرار نداده باشد؟!

 

چندین احتمال مطرح است:

بیمار و نزدیکانش به درستی متوجه وضعیت بالینی حاد نشده بودند، مثلا به خاطر عدم ارائه اطلاعات به زبان ساده یا عدم تکرار هشدار با زبان مؤکد و ادبیات مناسب

 

به خاطر تهاجمی بودن و یک سیر درمانی وقت‌گیر، پایین آمدن نسبی کیفیت زندگی بعد از عمل پیوند (مثلا لزوم مصرف مادام العمر داروهای پیشگیری از رد پیوند و دیگر مراقبت‌های لازم)، بیمار کاملا آگاهانه تصمیم گرفته باشد که وارد این مسیر نشود.
بیمار علیرغم تأکید وضعیت حادش، به این یقین درونی نرسیده باشد که یک‌باره اینچنین بیمار شده، طوری که نیازمند پیوند است و در پی فروکش تدریجی خود بخودی بیماری یا مشاوره با پزشکان دیگر بوده.

 

بیمار وارد مرحله شوک روانپزشکی بعد از اطلاع از بیماری شده باشد.

 

در مورد نخست باید بگویم که متأسفانه مسیر فرایندهای تشخیصی- درمانی سالهاست که در کشور ما به صورت اشتباهی صورت می‌گیرد و بیماران هدایت درمانی مناسبی دریافت نمی‌کنند. به عبارتی اگر یکی از نزدیکان یک بیمار، یک پزشک هوشمند و دارای بصیرت کافی نباشد، یک بیمار ممکن است مدت طولانی در مسیر درمان اشتباهی قرار بگیرد.

 

معمولا مسیر مراجعه به پزشک در مورد بیمارانی که امکانات مالی خوبی دارند این است که از طریق یکی از دوستان و آشنایان به پزشکان متخصصی که «گمان» می‌کنند مربوط به بیماری آنها باشند و شهرت خوبی به هم زده‌اند، معرفی می‌شوند.

 

بیمار مشهور فرضی، احتمالا با سفارشاتی، وارد یک مطب شلوغ می‌شود و کمی زودتر از نوبت، در فرصت کوتاهی که مورد ویزیت قرار می‌گیرد.

 

در این میان ممکن است چند مشکل ایجاد شود:

۱- خیلی وقت‌ها پزشک انتخاب‌شده، اصولا ربط مستقیم با بیماری شخص ندارد و شخص اصولا باید به کلینیک و یا پزشک با نوع تخصص دیگر مراجعه می‌کرد. در نتیجه احتمالا پزشک اول، مدتی از زاویه دید خود بیمار را نگه می‌دارد و بعد مدتی بررسی، اعلام می‌کند که بیماری شخص ربط مستقیم با تخصص او ندارد. البته «گاهی» علیرغم این مسئله، پزشک نخستین، همچنان بیمار را در فهرست بیماران خود نگاه می‌دارد!

 

۲- هر پزشک نامی‌ و مشهوری برای درمان شما بهترین گزینه نیست. برای مثال به خاطر اینکه من پستی در سایتم، در مورد دکتر سمیعی منتشر کرده‌ام، کسانی با جستجوی اینترنتی به سایت من می‌رسند و خواهش می‌کنند اگر آدرس ایمیل مستقیمی از دکتر سمیعی دارم، در اختیار ایشان قرار بدهم.

 

جالب است که در مواردی بیمارانی که مشکل واضحا روانپزشکی داشتند یا بیماری‌های بالقوه قابل درمان مغزی توسط پزشکان داخلی داشتند، به صرافت چنین کاری می افتند. غافل از اینکه تأخیر در درمان و عدم اعتماد به پزشکان خوب دیگر، چه عواقبی می‌تواند برایشان در پیش داشته باشد.

 

۳- به خاطر اینکه عملا در کشور ما سیستم ارجاع، یک مطلب اسمی و نه یک فرایند عملی اجرایی است ما با مطب‌های پزشکی بسیار شلوغ روبرو هستیم که در آن پزشک مجرب آمیزه‌ای از بیماران با مشکلات بسیار ساده و بیماران پیچیده را می‌بیند. بدیهی است که هیچ پزشکی بدش نمی‌آید که به جای بیماران مشکل،

 

بیماران ساده را که بالقوه قابل درمان هستند را ویزیت کند. اما این امر باعث می‌شود که فرضا یک هماتولوژیست- انکولوژیست که همه وقت را باید صرف بیماران دارای بدخیمی و مشکلات پیچیده کند با بیماران دارای کم‌خونی فقر آهن ساده، مشغول شود و وقتی نوبت به بیمار دچار مشکل جدی می‌رسد، وقت بسیار کمی برای ویزیت و مشاوره برای او مهیاست.

 

۴- هر پزشک باید تا حدی روانشناس و جامعه‌شناس حتی کمی هم دیپلمات باشد. دانش کافی و ادبیات مناسب و روتین چیز کافی برای طبابت نیستند. بیماران مختلف بسته به میزان تحصیلات، طبقه اجتماعی و حساسیت‌های درونی به شیوه‌های مختلفی مطالب گفته شده توسط پزشک را پردازش می‌کنند.

 

بنابراین پزشک باید دقیقا بسته به این فاکتورها، از دایره واژگان، تون صدا و تأکیدات مختلفی استفاده کند.چند وقت پیش یک بیمار را دیدم که نگران و در هم ریخته اظهار می‌کرد که پزشک اورولوژیست معالجش با تأکید زیاد به او گفته که بسیار دیر به او مراجعه کرده است و باید خیلی سریع در فهرست عمل قرار بگیرد. بیماری ایشان بزرگی ساده غده پروستات بود،

 

در آزمایشان و سونوگرافی ایشان، نکته‌ای دال بر پیشرفت بیماری به سمت نارسایی کلیه که بیمار در مورد آن هراسان شده بود، به چشم نمی‌خورد. در نگاه بدبینانه نخست، یک ناظر بیرونی ممکن بود که تصور کند که پزشک معالج صرفا به خاطر مسائل مالی کوشیده او را زودتر در فهرست عمل خود قرار بدهد، اما برای پزشکی که با بیمار آشنایی داشت،

 

مسئله روشن بود: بیمار از طیف بیمارانی بود که به احتمال زیاد مسیر درمان ضروری را اصلا جدی نمی‌گرفت، به علاوه به درمان‌های سنتی بی‌اساس بسیار علاقه‌مند بود و بنابراین ممکن بود ماه‌های طولانی زندگی را به خود و خانواده‌اش تلخ کند تا دست‌آخر در پی درمان بیاید. در اینجا پزشک با پیشبینی چنین مسیری، با استفاده از ادبیاتی مناسب، بیمار را وادار کرده بود که تصمیم درست بگیرد.

 

پزشکان خیلی وقت‌ها فراموش می‌کنند که اصطلاحات حتی ساده پزشکی هم توسط عامه مردم به شیوه متفاوتی درک می‌شوند. بنابراین همیشه گذاشتن زمان لازم برای توضیح و مشاوره، لازم است. مثلا شاید جالب باشد که من فراوان بیماران یا همراهانی دیده‌ام که زمانی که به آنها گفته می‌شود، بیمارشان دچار سکته قلبی وسیع شده است،

 

با خونسردی می‌پرسند، که آیا مشکل خطرناک است و پزشکی متخصص قلبی که در استرس مدیریت آن وضعیت حاد و بالقوه کشنده است، در آن لحظه پیش خود شگفت‌زده می‌شود که چرا وقتی از اصطلاح سکته قلبی استفاده می‌کند، چنین سوال بدیهی‌ای باید پرسیده شود!

 

۵- اما مهم‌ترین نکته این پست که من بیشتر به خاطر آن این مطلب را نوشتم، بی‌توجهی سیستم درمانی ما و نیز همراهان بیماران به یک مسئله مهم است:

 

خیلی وقت‌ها بیماران علیرغم تشخیص به‌هنگام بیماری، تا مدت زیادی از درمان درست و توصیه شده امتناع می‌کنند. این امر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد: بی اعتمادی به پزشکان – تبلیغات نادرست رسانه‌ها که این سال‌ها به جای ایجاد فرهنگ درست، تنها به فکر مچ‌گیری از پزشکان و گزارش موارد بوده‌اند و بس- فرهنگ بیش‌بها داده شده

 

ما که در آن طب سنتی و آلترناتیو و داروهای به اصطلاح گیاهی (علیرغم اینکه در جای خود قابل احترام و استفاده هستند)، قابل اطمینان‌تر از شیوه‌های پزشکی مدرن جا افتاده‌اند و بالاخره مسئله واکنش‌های طبیعی روانپزشکی که این آخری را بیشتر مورد بحث قرار می‌دهم:

 

به هنگامی که یک شخص که تا به حال کاملا سالم و کارا بوده، به ناگاه مطلع می‌شود که به یک بیماری شدید مثلا سرطان پیشرفته مبتلا شده یا برای سلامتی باید یک مسیر طولانی و توأم با هزینه و رنج بسیار را طی کند، این مسئله شوک‌آور، ممکن است او واکنش‌های روانی مختلفی را در او ایجاد کند.

 

مثلا بیمار جوانی که ناگهان بعد از بروز یک سری علایم کلیوی، تشخیص نارسایی شدید کلیه را دریافت می‌کند و به او توصیه می‌شود که حتما در پی پیوند باشد، ممکن است تا مدتی با گرفتن آزمایشات تکراری و مراجعه به پزشکان دیگر، در پی قبولاندن این امر باشد که اصلا مشکلش به این شدت ندارد. البته مشاوره با پزشکان دیگر حق هر بیماری است، اما مراد، وارد شدن برخی بیماران به فاز انکار است.

 

خب، بیایید با هم واکنش‌های روانپزشکی مختلفی که بیماران ممکن است بعد از آگاهی از یک بیماری شدید، وارد هر کدام از آنها شوند را با هم مرور کنیم:

 

مرحله انکار: در اولین مرحله بیمار از پدیده انکار شروع می‌کند و اصلا قبول نمی‌کند که بیماری به آن شدت دارد. داروها لازم را مصرف نمی‌کند و مسیرهای درمانی که به او توصیه شده را طی نمی‌کند.

 

مرحله خشم: بعد از انکار ممکن است بعضی از بیماران وارد مرحله خشم شوند و از اینکه این اتفاق برای آنها افتاده عصبانی باشند. بیماران در این مرحله نسبت به اطرافیان و حتی خدا و هستی خشمگین هستند.

 

مرحله چانه‌زنی: بعد از خشم و عصبانیت، بیمار ممکن است دچار چانه زدن شود. این بار فرد سعی می‌کند وارد معامله شود و با این کار می‌خواهد موقعیت را کنترل کند. معامله ممکن است با خدا، اطرافیان و… باشد.

 

مرحله افسردگی: در مرحله چهارم فرد دچار افسردگی می‌شود و پیشاپیش به استقبال غم و عزا می‌رود. غم و غصه از اینکه تعلقاتش را باید از دست بدهد.

 

مرحله پذیرش: مرحله آخر، مرحله پذیرش است. فرد می‌پذیرد بیماری‌اش جدی است و باید با آن سازگار شود. تا رسیدن به

 

مرحله پذیرش ممکن است چند روز و گاهی هم چند ماه بگذرد.

 

حالا وقتی در یک بیمار، یکی از واکنش‌های روانپزشکی رخ داد، پزشک و همراهان بیمار باید چه کنند:

 

۱- یک چیز مهم و مغفول در پزشکی ما این است که خیلی وقت‌ها بیماران در این فاز، به روانپزشکان و روان‌درمان‌ها و مددکارها ارجاع نمی‌شوند. از نظر قانونی شاید پزشک همه مراحل تشخیصی و درمانی را انجام داده باشد و تشخیص و توصیه خود را حتی مکتوب کرده باشد. اما پزشکی درست بدون ارجاع، مسلما چیزی کم دارد.

 

۲- متأسفانه خیلی وقت‌ها در این شرایط همراهان بیمار وارد تعامل و یا چالش بی‌دلیل با بیمار می‌شوند. مثلا خیلی راحت با بیماری که وارد فاز انکار شده، همراه می‌شوند و معمولا با جمله «دکتر ایکس که چیزی از پزشکی نمی‌داند.» یا «همه‌شون به فکر جیب خودشون هستند.»، وقت باارزش را تلف می‌کنند. یا اینکه بی‌جهت با بیماری که وارد فاز خشم شده، مقابله می‌کنند و می‌خواهند با او ثابت کنند که وظیفه خود را در قبال او انجام داده‌اند.

 

سایت یک پزشک

 

مطالب مرتبط :

شرح زندگی و عکس های مرحوم حسن جوهرچی

توضیح درباره علت درگذشت حسن جوهرچی

حسن جوهرچی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درگذشت

 

 

توضیح درباره علت درگذشت حسن جوهرچی

توضیح درباره علت درگذشت حسن جوهرچی

توضیح درباره علت درگذشت حسن جوهرچی 

حسن جوهرچی صبح امروز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام خمینی درگذشت که پزشکان علت آن ها پخش شدن عفونت در سراسر بدن عنوان کرده اند. 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: حسن جوهرچی به علت نارسایی کبد درگذشت، حدود یک ماه پیش به ایشان گفته شده بود که برای قرارگرفتن درفهرست پیوند کبد اقدام کند اما خودش اقدام نکرد تا زمانی که با حال بد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری شد.

 

به گزارش پارس ناز علی جعفریان افزود: حسن جوهرچی دچار نارسایی شدید و پیشرفته کبد بود و باید به سرعت درخواست پیوند را به کمیسیون پیوند دانشگاه می داد تا اقدامات بعدی برای انجام پیوند انجام شود اما نمی دانم به چه علت وی از مراجعه به کمیسیون پیوند خودداری و شاید مسئله شدت بیماری خود را جدی نگرفته بود.
توضیح درباره علت درگذشت حسن جوهرچی

وی اظهارکرد: آمادگی لازم برای انجام پیوند کبد در بیمارستان کاملا وجود داشت و از زمانی که به وی اعلام شده بود تا برای انجام پیوند به کمیسیون پیوند مراجعه کند،۲۰ پیوند کبد در دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: درمورد پیوند کبد برخلاف کلیه، زمان درخواست پیوند ملاک نیست بلکه شدت بیماری و بحرانی بودن حال مریض ملاک است و با توجه به پیشرفت بیماری، اگر ایشان به موقع درخواست پیوند کبد را مطرح می کرد، در اولویت پیوند قرار می گرفت و به سرعت عمل پیوند انجام می شد، زیرا نارسایی کبد وی خیلی پیشرفت کرده بود و لازم بود هر چه سریعتر پیوند شود.

 

جعفریان تاکید کرد: گروه متخصصان گوارش بیمارستان امام حدود یکماه پیش، آقای جوهرچی را ویزیت کرده و لزوم پیوند کبد را به وی اعلام کرده بودند اما ایشان موضوع را جدی نگرفت.

 

وی گفت: درکمیسیون پیوند دانشگاه افراد مختلفی ازجمله جراح، متخصص داخلی کبد، متخصص بیهوشی، متخصص گوارش و کبد و روانپزشک حضور دارند و براساس معیارها و استانداردهای علمی افراد بیمار را بر اساس شدت بیماری برای انجام پیوند کبد در اولویت قرار می دهند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: اگر آقای جوهرچی پیگیری می کرد و به موقع درخواست خود را مطرح می کرد قطعا به سرعت پیوند کبد می شد و می توانست زنده بماند، دو هفته پیش، مقدمات انجام پیوند فراهم شده بود اما وی مراجعه نکرد و زمانی با حال بد به بیمارستان آورده و بستری شد که شرایط عفونی شده بود و امکان پیوند نبود.

توضیح درباره علت درگذشت حسن جوهرچی

حسن جوهرچی در کنار دختر و پسرش

توضیح درباره علت درگذشت حسن جوهرچی

توضیح درباره علت درگذشت حسن جوهرچی

توضیح درباره علت درگذشت حسن جوهرچی

روحش شاد و یادش گرامی

 

 

حسن جوهرچی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درگذشت

حسن جوهرچی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درگذشت

حسن جوهرچی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درگذشت 

حسن جوهرچی بازیگر نام آشنای ایرانی در ۴۸ سالگی درگذشت. پزشکان علت مرگ وی را ایست قلبی عنوان کرده اند. وی یکی از بازیگران محبوب سینما و تلویزیون بود و آثار ماندگار بسیاری را در کارنامه کاری خود داشت. 

حسن جوهرچی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درگذشت

حسن جوهرچی در سال ۱۳۴۷ در یک خانواده اردبیلی در تهران متولد شد. لیسانس عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دارد.وی که نقش های فراوانی در هر دو عرصه تجربه کرده بود؛ بعد از تحمل مدتی بیماری کبد صبح امروز در بیمارستان درگذشت.

 

بازی در سینما را در سال ۱۳۶۷ با «فیل در تاریکی» که بعد از پانزده سال کامل شد شروع کرد. اولین بازی مطرح او در سینما در سال ۱۳۷۰ با فیلم «برخورد» به کارگردانی سیروس الوند بود. اما با بازی در سریال در پناه تو در سال ۱۳۷۳ به شهرت رسید.او در سال ۸۹ در برنامه ویژه ماه مبارک رمضان شبکه ۳ سینما در بر نامه‌ای به نام «ماه عسل» نیز مجری‌گری کرد.

 

علی دهکردی- بازیگر سینما و تلویزیون، نیز خبر درگذشت حسن جوهرچی را تایید کرد.

 

امینی خواه: علت فوتش بیماری کبد بود

 

مهدی امینی خواه بازیگر سینما و تلویزیون گفت: متاسفانه حسن جوهرچی امروز صبح بر اثر بیماری کبد در بیمارستان عماد در گذشت.وی خاطرنشان کرد:بسیار از این خبر متاسف شدم.

 

سحر سميعی پرستار بيمارستان امام خميني (ره) درباره علت دقیق درگذشت این بازیگر گفت: حسن جوهرچی به دلیل عارضه عفونت ريوی و فشار خون پايين فوت كرد.ايشان به علت فشار خون پايين دارو مصرف می كردند. عفونت بايد كنترل می‌شد تا پيوند كبدی برای ايشان انجام شود اما به علت عفونت شديد ريوی و كنترل نشدن آن دار فانی را وداع گفت.

 

آخرین پست اینستاگرامی حسن جوهرچی که عصر روز گذشته منتشر شده
حسن جوهرچی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درگذشتبیوگرافی حسن جوهرچی

حسن جوهرچی از خانواده اردبیلی تبار زاده شد ( متولد ۱۳۴۷ در تهران)

 

لیسانس عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران داشت.بازی در سینما را در سال ۱۳۶۷ با «فیل در تاریکی» که بعد از پانزده سال کامل شد شروع کرد. اولین بازی مطرح او در سینما در سال ۱۳۷۰ با فیلم «برخورد» به کارگردانی سیروس الوند بود. اما با بازی در سریال در پناه تو در سال ۱۳۷۳ به‌شهرت رسید.

 

حسن جوهرچی با مهناز بیات ( چهره پرداز ) ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک پسر به نام علی و یک دختر به نام اوا است.

 

آوا فرزند اول خانواده، هم دانشجوی داروسازی است، هم دوره ‌مهمانداری هواپیما را گذرانده و هم در کلاس‌های بازیگری امین تارخ شرکت کرده تا بازیگر شود. البته متاثر از مادرش و علاقه خودش، قصد دارد به صورت کاملا جدی طراحی لباس را هم دنبال کند.علی فرزند دوم خانواده، دانشجوی رشته فیلمسازی است؛ در یک گروه موسیقی می‌نوازد و آهنگ می‌سازد و در کنار اینها بازیگری تئاتر را نیز دنبال می‌کند.

 

اثار سینمایی جوهرچی

آبی

آقای رئیس جمهور

دختری بنام تندر

بادام‌های تلخ

دو زن

حماسه قهرمانان

زن شرقی

بالاتر از خطر

روزی که خواستگار آمد

سلطان

ویرانگر

افسانه دو خواهر

جای امن

زینت

بر بال فرشتگان

برخورد

فیل در تاریکی

 

آثار تلویزیونی جوهرچی

۱۳۹۴ – تنهایی لیلا

۱۳۹۳ – برابر با اصل

۱۳۹۲ – شب‌های روشن

۱۳۹۰ – مثل شیشه

۱۳۹۰ – سراب

۱۳۸۹ – فاصله‌ها

۱۳۸۸ – فاکتور هشت

۱۳۸۶ – بوی عیدی

۱۳۸۵ – جابر ابن حیّان

۱۳۸۵ – هویت پنهان

۱۳۸۴ – پیله‌های پرواز

۱۳۸۴ – او یک فرشته بود

۱۳۸۳- غریبانه

۱۳۸۲ – سیمای مدرسه

۱۳۸۱ – مشق عشق

۱۳۷۹ – نسیم رویا

۱۳۷۷/۷۸ – روزهای زندگی

۱۳۷۴ – در پناه تو

۱۳۷۵ – دومین انفجار

۱۳۷۴ – وکلای جوان

۱۳۷۳ – هدف گم‌شده

 

تصویر دیده نشده از جشن تولد ۴۸ سالگی مرحوم حسن جوهرچی در یک مرکز خیریه در مشهد

حسن جوهرچی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درگذشت

مرحوم حسن جوهرچی ۴۸ ساله بود و ۲ فرزند به نام های علی و آوا داشت

حسن جوهرچی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درگذشت

تصاویری از بازدید صمیمانه مرحوم حسن جوهرچی از یک موسسه خیریه

حسن جوهرچی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درگذشت

چهل و هشتمین شمع زندگی «حسن جوهر‌چی» برای همیشه خاموش شد

حسن جوهرچی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درگذشت

واکنش چهره‌های سینما و تلویزیون به درگذشت حسن جوهرچی

پرویز پرستویی در این باره در اینستاگرام نوشت: « درگذشت این بازیگر با اخلاق رو به خانواده محترمش و جامعه هنری تسلیت عرض می‌نمایم . بازی خوبش در سریال در پناه تو و… یادمان نمی‌رود.»

 

الهام پاوه‌نژاد در این باره نوشت: «‏شوخی می كنيد؟! اين يك مبارزه است ؟ رو كم كنی؟ امتحان؟ ياد آوری؟ خدایا…»

 

بلوکات نیز نوشت: «تسليت برای فوت حسن جوهرچی كه اصلا قابل باور نيست.»

 

رامبد جوان نیز در پیامی درگذشت جوهرچی را تسلیت گفت: «درگذشت دوست و همكار عزيزم حسن جانِ جوهرچى را به همه و خانواده محترمش تسليت مى گم.»

 

مهدی پاکدل نیز به انبوه خبرهای ناگوار سال ۱۳۹۵ اشاره کرد و نوشت: «چه سالى شد، سال نود و پنج. نشد كه نشد يك هفته رو بدون خبر بد بگذرونيم. متاسفانه امروز صبح حسن جوهرچى هم از ميان مان رفت. روح اش شاد و يادش جاويد.»

 

مجید صالحی، رزیتا غفاری، بهنوش طباطبایی، نسرین مقانلو و مهران احمدی دیگر چهره‌هایی هستند که تا لحظه تنظیم این خبر پیام تسلیت خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند.

 

 

خبر حسن جوهرچی درگذشت

محبوب ترین خبر حسن جوهرچی درگذشت

درگذشت حسین جوهرچی

 

http://www.cloob.com/udf/seoma

http://www.yjc.ir/fa/news/5964005/حسن-جوهرچی-درگذشت

http://facenama.com/tina900

https://plus.google.com/u/0/100248318981264402108/posts/YeTbLGar5H3?sfc=false

https://www.facebook.com/hosseini.mahdim/posts/370398323327471?pnref=story